15% تخفیف طراحی سایت

تفاوت طراحی سایت وردپرس با کدنویسی

وردپرس یا برنامه نویسی اختصاصی ؟

این سوالی است که هر شخصی هنگام طراحی یک سایت از خودش می پرسد. همین ابتدا باید بگویم هیچکدوم از این دو روش صددرصد خوب و یا صددرصد بد نیستند و تنها به هدف گذاری شما از داشتن یک سایت بستگی دارد.

همچنین یک اشتباه معمولا در میان کاربران وجود دارد که وقتی با سایت های وردپرسی کار می کنند تصورشان این است که دیگر نمی توانند برنامه نویسی در آن داشته باشند که این دیدگاه کاملا اشتباه است و در سایت های وردپرسی هم میتوان برنامه نویسی و پلاگین نویسی انجام داد و امکانات خاص خود را در آنها ایجاد کرد. ولی همانطور که قبلا گفته شد همه چیز به هدف گذاری شما بستگی دارد.

 

لُب کلام : به طور کلی اگه بخواین از امکانات عمومی بهرمند شوید (مانند وب سایت های فروشگاهی، شرکتی، شخصی، پزشکی، بازرگانی و… ) توصیه می شود از وردپرس استفاده کنید اما اگر هدف شما یک سایت با یک ایده خاص هست و دائما می خواهیم امکانات خاصی را به آن بیافزایید از طراحی سایت با برنامه نویسی اختصاصی  استفاده کنید.

 

در ادامه تفاوت این دو را کامل بررسی می کنیم تا شما عزیزان بتوانید از بهترین روش برای داشتن یک وب سایت خوب بهرمند شوید.

ویژگی یک جراح حرفه ای زیبایی بینی

متخصصان حرفه‌ای درک کاملی از ساختار صورت دارند و بر این مسئله که چگونه می‌توان با انجام جراحی‌ بینی  تناسبات چهره را بهبود بخشید ، اشراف کامل دارند در ادامه به ویژگی‌های این جراحان می‌پردازیم:

قابلیت تجسم داشته باشد، تا بتواند بینی را بعد از عمل تجسم کند.

میزان کبودی و ورم پس از جراحی کم باشد.

بیمار خونریزی پس از جراحی نداشته باشد.

حساسیت نسبت به داروی بیهوشی چک شده باشد.

مشکلات تنفسی‌ رفع شده باشد.

در رنگ پوست بینی تغییری ایجاد نشده باشد.

امکان توسعه

اگر فکر می کنید دائما امکان خاصی را برای قسمتی از سایت خود مد نظر داشته و قصد توسعه دارید از سایت های برنامه نویسی استفاده کنید، اما اگر امکان عمومی مد نظرتان هست سایت های وردپرسی گزینه ای بهتری می باشند.

لازم به ذکر است شما از طریق سایت های وردپرسی هر امکان خاصی را می توانید از طریق برنامه نوسی و پلاگین نویسی به آن اضافه کنید اما این زمانی پیشنهاد می شود که امکانات خاص شما زیاد نباشد.

برای درک بهتر چندی از امکانات خاص و عمومی را نام می بریم:

 

امکانات عمومی :

  • ایجاد فروشگاه
  • نوبت دهی آنلاین
  • ایجاد پکیج های آموزشی
  • ایجاد فرم های دلخواه
  • چیدمان دلخواه المان ها
  • امکان نظر سنجی

امکانات خاص :

  • پنل پورسانت کاربران
  • سایت ویزه حمل و نقل (مشابه اسنپ)
  • ساخت کیف پول ارز دیجیتال

امنیت

قبل از اینکه درباره امنیت صحبت کنیم این نکته را باید بدانید که در هر سایتی با هر نوع روش اجرا، هیچوقت امنیت صددرصد نیست و تنها استفاده از استانداردهای امنیتی به روز می تواند در بالا بردن امنیت سایتمان کمک کند.

جمله “امنیت سایت های برنامه نویسی بالاست” زمانی صادق است که تیم برنامه نویسی تمامی استانداردهای به روز امنیتی را در سایت رعایت کنند و هر ساله آن را به روز نگه دارد در این صورت می توان گفت سایت های برنامه نویسی امنیت بالایی نسبت به سایت های وردپرسی دارند.

لازم به ذکر است امنیت خود وردپرس همیشه در بالاترین حد خود قرار دارد چرا که دائما در حال به روز شدن با استاندارد های جدید امنیتی می باشد چیزی که امنیت یک سایت وردپرسی را به خطر می اندازد نصب پلاگین های متنوع است. توصیه می شود در سایت خود هر پلاگینی را نصب نکنید و از سایت های معتبر آنها را خریداری نمایید. همچنین نصب تعداد زیاد پلاگین باعث کندی سایت می گردد.

در کل امنیت سایت های برنامه نویسی می تواند بالاتر از سایت های وردپرسی باشد.

پشتیبانی

پشتیبانی سایت های وردپرسی راحت تر از سایت های برنامه نویسی می باشد چرا که هر کسی که با وردپرس آشنایی داشته باشد می تواند سایت شما را پشتیبانی کرده و مشکلات احتمالی را برطرف نماید.

اما شما در سایت های برنامه نویسی شده نمی توانید به راحتی پشتیبان سایت خود را تغییر دهید چون هر تیمی استاندارد خاص خودش را برای برنامه نویسی دارد و درک کردن تمام کد های برنامه نویسی شده برای پشتیبان جدید مشکل بوده و امری طاقت فرساست، به همین دلیل افراد معمولا از پشتیبانی سایتی که خود برنامه نویسی نکرده اند امتناع می کنند و همین موضوع باعث شده پشتیبانی سایت های برنامه نویسی بسیار بالاتر از سایت های وردپرسی باشد.

قیمت و تعرفه ها

قیمت سایت های وردپرسی بسیار پایین تر از سایت های برنامه نویسی هستند. دلیل آن این است که ورپرس از یک سری قالب و المان های آماده استفاده می کند اما در سایت های برنامه نویسی همه چیز از پایه برنامه نویسی می شود.

نکته مهم

دوستان وقتی سایتی دارید که با برنامه نویسی انجام شده شما هیچوقت متوجه نخواهید شد که تیم اجرا کننده از چه روشی استفاده می کند؟ آیا اصول امنیتی را رعایت می کند؟ آیا سایت شما را با استانداردهای جدید به روز نگه می دارد؟

و مشکل اساسی زمانی هست که حتی یک فرد از طرف شما نمی تواند وارد تیم برنامه نویسی شود تا متوجه جواب سوالات بالا گردد زیرا که تیم های برنامه نویسی زیر بار این موضوع نخواهند رفت. و ناچارید هر آنچه که آنها می گویند حتی به دروغ باور کنید.

اما زمانی که یک سایت با وردپرس طراحی شده باشد شما به طور کامل می توانید به کد و هسته وردپرس دسترسی داشته باشید و افراد زیادی وجود دارند که می توانند صحت گفته های پشتیبان سایت شما را تایید و یا تکذیب نمایند، در نتیجه سایت های وردپرسی از شفافیت بالاتری نسبت به سایت های اختصاصی برخوردار هستند.

امتیاز دهید
اشتراک گذاری :

مشاوره رایگان و ترسیم بهترین نقشه راه

فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان باتجربهٔ ما با شما تماس بگیرند.

15 درصد تخفیف

اگه امروز سفارش طراحی سایت خودتو ثبت کنی 15 % تخفیف میگیری